آقا واقعیتش اینه که من خودم دوران تحصیلم تا یکی دو سال پیش از اضطراب امتحان رنج میبردم. درسارو خوب میخوندما ولی بازم اضطرابه همراهم بود. الان خداروشکر خیلی از اون حالت خارج شدمه و اضطرابه خیلی کم شده. اگه شما هم مثل قبلا من هستید بریم با هم با یک سری راهکار آشنا بشیم.

یک - پایین آوردن سطح انتظار: هر چه انتظار پایین تر باشد، امکان درونی کردن آرامش و کاهش اضطراب و در نتیجه موفقیت بهتر در امتحان حاصل می شود. شما درس را خوب بخوانید و تلاشتان را بکنید اما به نمره و انتظاری که از خودتان دارید فکر نکنید. مطمئنا متناسب با تلاشی که کرده اید نتیجه اش را خواهید دید.

دو-پذیرش توانمندی های خود: اینکه با خود بگوییم من تلاشم رو کردم و متناسب با تلاشم و زحمتی که کشیدم موفقیت خوبی رو به دست میارم.

سه-توجه به نکات مثبت و موفقیت های گذشته : موقعیت های موفقیت آمیزی که در گذشته داشته اید را با خود مرور کنید.

چهار-برطرف کردن ضعف بنیه علمی:اگر اضطراب شما از امتحان به خاطر ضعیف بودن در آن ماده ی درسیست پس باید فکری به حال جبران این ضعف کرد. با کمک دوستان، معلمات، کتب کمک آموزشی و این ضعف ها را برطرف کنید.

پنج-مطالعه و مرور بیشتر و تقویت بنیه علمی: هرچه بیشتر مطالعه و مرور داشته باشید، اعتماد به نفس بیشتری در امر یادگیری خواهید داشت و قدرت پاسخ دهی در امتحان نیز افزایش می یابد.

شش-مقایسه با خود : نباید خود را با دیگران مقایسه کرد. شما توانایی هایی دارید که ممکن است دیگران نداشته باشند و بالعکس! سعی کنید بهترین خودتان باشید.

هفت-استراحت کوتاه بین زمان های درس خواندن: این امر باعث به یادسپاری بهتر مطالب در ذهن، تقویت سلامت روانی و کاهش اضطراب می شود.

هشت- نگاه کردن به یک یک سوالات : اگر یک دفعه به همه  ی سوالات نگاه کنیم ممکن است به سوالاتی بربخوریم که قادر به پاسخ گویی آن نباشیو و همین امر موجب اضراب در ما می شود و قدرت پاسخ دهی به سوالات دیگر را تا حدی از دست دهیم.

این ها راه حل های عملی برای کاهش اضطراب امتحان بودند که خود فرد باید انجام دهد. در این بین یکی سری وظایف هم خانواده ها دارند که در ادامه به بیان تعدادی از آنها خواهم پرداخت .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

صلوات بفرست Amy ژنرال شاپ / دفتر فروش حیدری aleshanee زباله های ذهنی یک بیمار دنیای من دانلود آهنگ جدید غمگین Rose مستر دبلیو,دانلود کشتی کج Jennifer